FOR GASTRO & HOTEL FOR GASTRO & HOTEL
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany

KUCHAŘ ROKU 2017/2018

Nejlepšího kuchaře roku 2017/2018 vyhlásí Asociace kuchařů a cukrářů České republiky na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL. Dvanáct finalistů předvede přímo na veletrhu své kuchařské umění v praktické části soutěže.
Typ akce: Soutěž


Datum zahájení: Čtvrtek, 05.10.2017 10:00 - 18:00

Místo konání: PVA EXPO PRAHA

Popis místa konání: Hala 1, stánek G1


Organizátor: Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Vstupné: zdarma v rámci vstupenky na veletrh
Vyučení kuchaři, kteří jsou starší jednadvaceti let, se mohli až do konce července přihlásit do soutěže KUCHAŘ ROKU 2017/2018, kterou už po třinácté pořádá Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Do teoretické části musí soutěžící poslat návrh moderního tříchodového menu, které vychází z tradiční české kuchyně a odpovídá ročnímu období. V každém chodu musí být využité zadané potraviny. Finalisty určí odborná porota.

 

Své kuchařské umění předvede dvanáct finalistů na letošním říjnovém veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2017 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Finálové praktické kolo se bude konat 5. října.

 

Finalisté musí v této části soutěže připravit 4 porce tříchodového menu s použitím zadaných hlavních suroviny. Finalisty budou hodnotit dvě odborné poroty. Ta první bude bodovat převážně praktické dovednosti soutěžících a znát i jejich výrobky. Druhá bude zcela vizuálně odloučena od soutěžících, nebude mít přístup na jejich pracoviště, ohodnotí anonymní výrobky pouze pomocí chuti, zraku a čichu. Vyhlášení vítěze proběhne na galavečeru veletrhu téhož dne - 5. 10. 2017.

 

Na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2017 se také uskuteční semifinále mezinárodní soutěže GLOBAL CHEFS CHALLENGE určené pro kuchaře z celé Evropy. Ve třech dnech se zástupci jednotlivých zemí utkají ve třech různých soutěžích, a to v nejprestižnější seniorské soutěži Global Chefs Challenge, v soutěži mladých kuchařů Hans Bueschkens Young Chefs Challenge a soutěži cukrářů Global Pastry Chefs Challenge

 

více info ma http://www.akc.cz/soutez-266/kuchar-roku-2017-2018 


Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2018
 

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje